Новини

 

Сертифікати навчальних курсів всесвітньо відомих науковців: математика як внесок у перемогу

03.03.2023

 Унікальний навчальний онлайн-проєкт із залученням лекторів зі світовими іменами, який тривав упродовж першого семестру 2022/23 навчального року на механіко-математичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка, завершився врученням сертифікатів.

Фінальна онлайнова зустріч учасників проєкту відбулася 2 березня, напередодні роковин загибелі Юлії Здановської – випускниці мехмату Шевченкового університету, лавреатки всеукраїнських та міжнародних олімпіад з інформатики та математики, волонтерки. Її життя обірвалося від вибуху російської ракети. Під час зустрічі гості часто згадували ім’я Юлії, віддаючи данину пам’яті талановитій колезі.

 

У рамках проєкту студенти Університету мали змогу прослухати лекції лавреатів премії Філдса Марини Вязовської та Юхима Зельманова, а також професорів найпрестижніших університетів світу Павла Етінгофа, Романа Вершиніна та Йозефа Тайхмана. Такий навчальний курс не має аналогів в університетській практиці, тим паче, що реалізовувався він за умов воєнного стану й енергетичної кризи в Україні. Попри все онлайн-лекції всесвітньовідомих науковців збирали подекуди сотні слухачів.

Звертаючись до учасників зустрічі, ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров подякував зірковим лекторам за їх нестримне прагнення допомогти Україні у найдоступніший для них спосіб. «Жоден університет світу не може похвалитися таким складом професорів. Завдяки таким людям ми неодмінно переможемо, – сказав Володимир Бугров. – Математика – наш внесок у перемогу. Торік я бачив, як знання математики допомогли нашим курсантам ВІКНУ керувати артилерійським вогнем під Мощуном при обороні Києва».

Звертаючись до лавреатки премії Філдса Марини Вязовської, Володимир Бугров повідомив, що виконав своє зобов’язання посприяти перейменуванню однієї з вулиць в університетському Студмістечку на честь Юлії Здановської. «Основним аргументом для міської влади була ваша Філдсівська промова, де ви на весь світ розповіли про свою молоду колегу, яка загинула від російських обстрілів у Харкові. Дякую вам за небайдужість, без вашої підтримки це було б неможливо», – підкреслив ректор.

Головна промоутерка проєкту, пані декан мехмату КНУ Оксана Безущак закликала продовжити проєкт і запросила на українську алгебраїчну конференцію влітку, згоду на участь у якій уже дав Юхим Зельманов. «Вона має показати всьому світові, що наука в Україні, зокрема математика, продовжує розвиватися», – зазначила Оксана Безущак.

Марині Вязовській сподобалася ідея повторити курс. Науковиця зізналася, що їй було дуже цікаво спілкуватися з українськими студентами. І хоч працювати доводилося у складних умовах, але зробити вдалося чимало.

Зацікавленість і мотивацію студентів відзначили всі лектори. «Приємно було бачити ваші розумні обличчя,  відповідати на ваші розумні запитання. Усвідомлювати, що, незважаючи на війну, математика в Україні розвивається, студенти продовжують навчатися, наукове життя триває», – зауважив Філдсівський лавреат Юхим Зельманов. А Павло Етінгоф розповів, як часто залишався після лекцій, оскільки було багато запитань поза ними. І це, за його словами, свідчить про те, що студенти серйозно і активно ставляться до своєї освіти.

До речі, Павло Етінгоф не тільки викладав курс математичного аналізу для третьокурсників, а й започаткував проєкт пам’яті Юлії Здановської для українських школярів від Массачусетського технологічного інституту.

Своєю чергою з теплими словами до поважних лекторів зверталися студенти і викладачі КНУ, які супроводжували проєкт. На факультеті провели опитування серед студентів, найцікавіші тези якого підготували у вигляді постерів для кожного з викладачів цього унікального курсу. Серед них:

«Ви заклали дуже потужний фундамент нашого математичного апарату», «Неймовірні враження, а мотивація займатися алгеброю стала ще більшою», «Курс по-справжньому розкрив красу дискретної математики».

Сертифікати про закінчення курсів кожен зі студентів отримає на електронну пошту. Серед слухачів виявилися й рекордсмени: двоє студентів отримали по три сертифікати з найвищими балами від кожного з лекторів. Також до навчального курсу долучилися школярі, троє з яких теж отримали сертифікати.

 

Центр комунікацій 

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024