Новини

 

Засідання Вченої ради: підсумки за 11 грудня

12.12.2023

Університет отримав дорожню карту, необхідну для досягнення ключових цілей: 11 грудня Вчена рада КНУ затвердила Фінансовий план на 2024 рік. Також на засіданні вищого колегіального органу закладу було підбито підсумки виконання науково-дослідних робіт, нагороджено кращих працівників відомчими подяками та заохочувальними відзнаками, оптимізовано структуру ННЦ «Інститут біології та медицини». Шевченків університет вступає в Новий рік зі здобутками й новими задумами. 

 

Фінансовий план на 2024 рік представила до ухвалення проректорка з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) Ольга Білявська. У презентації університетського бюджету чітко візуалізовано розподіл видатків на наступний рік за бюджетною програмою  «Підготовка кадрів Київським національним університетом імені Тараса Шевченка». Відповідно Вчена рада ухвалила Фінансовий план у сумі 2 446 966,4 тис. грн, у тому числі: по загальному фонду – 1 540 966,4 тис. грн, по спеціальному фонду – 906 000,0 тис. грн, зокрема видатки розвитку – 11 640,0 тис. гривень.

Окрім того, Законом України «Про Державний бюджет на 2024 рік» передбачено, що фінансування наукової діяльності Університету здійснюватиметься за загальною бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових  установ». Обсяги фінансування КНУ за цією програмою будуть доведені профільним Міністерством на початку 2024 року.

Основними шляхами спрямування коштів визначено такі за пріоритетністю: 1) забезпечення освітнього процесу, 2) розвиток людського потенціалу, 3) безпечне освітнє середовище, 4) студентське самоврядування, 5) заходи соціального спрямування, 6) міжнародне співробітництво, 7) інформатизація Університету, 8) підтримка інфраструктури, 9) інші адміністративні видатки.

З огляду на реалізацію освітнього процесу в умовах воєнного стану Фінансовий план містить пункт про необхідність вжиття заходів, спрямованих на запровадження економії коштів і максимальну оптимізацію видатків.

Задля підвищення ефективності роботи ННЦ «Інститут біології та медицини» Вчена рада ухвалила рішення щодо реорганізації, створення та перейменування кафедр медичного напряму цього структурного підрозділу. Пропозиції, винесені на обговорення головою Постійної комісії ВР Валентиною Чепак, були підтримані одноголосно.

Відповідно, за доповіддю проректора з науково-педагогічної роботи Андрія Гожика, затверджено нову редакцію Положення про Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» та Положення про клінічну кафедру КНУ імені Тараса Шевченка. Так, клінічна кафедра визначена як базовий структурний підрозділ Університету, що здійснює освітню діяльність на базі закладу охорони здоров’я незалежно від форми власності й організаційно-правової форми. До складу клінічної кафедри можуть входити наукові, навчальні й інші підрозділи, а роботу здійснюватимуть не менше 5-ти науково-педагогічних працівників, для яких кафедра є основним місцем роботи, і щонайменше 3 із них повинні мати науковий ступінь або вчене (почесне) звання.

Про результати виконання наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, науково-дослідних робіт в рамках програм міжнародного двостороннього науково-технічного співробітництва та за програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» доповів начальник Науково-дослідної частини Олег Недибалюк. Зокрема, науковцями КНУ реалізовано 7 міжнародних проєктів спільно з колегами із Литви, Латвії, Словаччини, Польщі та Китаю.

Також під час Вченої ради було погоджено переукладення контрактів із науково-педагогічними працівниками підготовчого відділення для громадян України, затвердження лімітів стипендіатів Університету на 2 семестр 2023/2024 н.р. Серед важливих кадрових питань – присвоєння вчених звань.

У розділі «Різне» Порядку денного члени Вченої ради серед іншого погодили ініціювати звернення до керівництва Київської міської військової адміністрації, Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, КП «Київпастранс» з проханням повернути рух автобуса №38 (від студмістечка КНУ до Червоного корпусу Університету) у зв’язку з ремонтом перегінного тунелю між станціями метро «Либідська» та «Теремки».

Важливою частиною засідання Вченої ради стало вручення заохочувальних відзнак найкращим, найактивнішим і найсумліннішим працівникам, адже найбільшою корпоративною цінністю Університету є його колектив.

Нагрудним знаком МОНУ «Василь Сухомлинський» нагороджено Людмилу Засєдку, вчительку фізики Українського фізико-математичного ліцею КНУ.

Подяки МОНУ за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки України отримали: Володимир Литвиненко (директор Центру комунікацій КНУ), Леся Сакаль-Лісніченко (заступниця директора Центру комунікацій КНУ), вчителі та вихователі УФМЛ КНУ Наталія Войтенко, Олеся Зубарук, Віктор Кислюк, Ірина Петрусь, Галина Утвенко.

Почесною грамотою КНУ імені Тараса Шевченка нагороджено Валентину Гошовську, завідувачку кафедри ННІ ПУДС.

Подяки ректора отримали: Оксана Булкот (Економічний факультет), Ірина Діденко (Економічний факультет), Лідія Гнатюк (ННІ філології), Вікторія Колтун (ННІ ПУДС), Алла Коваленко (Факультет психології).

Грамотою «За успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі» відзначені: Федір Бровко (ННЦ «Інститут біології та медицини»), Андрій Горбачик (Факультет соціології), Олена Ляшенко (Економічний факультет), Катерина Мілютіна (Факультет психології), Михайло Наєнко (ННІ філології), Лілія Островська (ННІ «Інститут геології»), Наталія Сидоренко (ННІ журналістики), Денис Русак (ННІ МВ), Анжеліка Ткачук (Відділ аспірантури та докторантури), Валерій Черняк (ФРЕКС).

Вітаємо колег із високою оцінкою професійних заслуг і зичимо нових досягнень! 

 

Центр комунікації

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025