Новини

 

Засідання Вченої ради: підсумки за 5 лютого

06.02.2024

 

Результатам фінансово-господарської діяльності КНУ імені Тараса Шевченка у 2023 році було присвячене засідання Вченої ради, що відбулося 5 лютого. Проаналізувавши надходження та витрати Університету, можна визначати основні завдання на поточний фінансовий рік.

 

Обсяг фінансування КНУ в 2023 році за всіма бюджетними програмами склав 2 750,85 млн грн. Зокрема, 60,8 % (1 672,56 млн грн) від цієї суми припадає на загальний фонд, а 39,2 % (1 078,29 млн грн) – на спеціальний фонд. На 1 січня 2024 року на рахунках по спеціальному фонду залишилося 404,99 млн грн.

Такі цифри озвучила головна бухгалтерка КНУ Валентина Денисенко. Членам Вченої ради була представлена доповідь-презентація, у якій детально відображена структура видатків: виплата заробітної плати; оплата комунальних послуг; виплата стипендій; виплати сиротам; видатки на відрядження студентам і співробітникам; придбання продуктів для харчування учнів ліцею, студентів, сиріт; оплата товарів і послуг; сплата податків (збір за воду, за надра, за забруднення довкілля, податок за землю; придбання обладнання; капітальні ремонти навчальних корпусів та гуртожитків, поточні ремонти навчальних корпусів та гуртожитків.

У порядку благодійної допомоги торік було отримано матеріальних цінностей на суму 28,82 млн грн.

Основним завданням на 2024 рік є поповнення спеціального фонду КНУ за рахунок різних складових, зокрема збільшення грантів і наукових тем. Це покращить позиції нашого Університету в рейтингах, підсумувала Валентина Денисенко.

Проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова у своїй доповіді торкнулася питання неприпустимості будь-якої співпраці з вченими держави-агресора рф. На основі доповіді Вчена рада проголосувала Ухвалу «Про врахування науковими і науково-педагогічними працівниками КНУ імені Тараса Шевченка урядових рішень та їх неухильне дотримання й виконання в науковій діяльності», де констатувала, що Університет припинив наукову співпрацю з усіма освітньо-науковими установами й організаціями держави, визнаної у січні 2015 року Верховною Радою України державою-агресором. При виявленні неприпустимих фактів співпраці з рф будуть прийняті відповідні рішення.

Також члени Вченої ради затвердили низку положень, винесених на обговорення проректором з науково-педагогічної роботи Андрієм Гожиком. Положення стосуються оцінювання на ознаки академічної доброчесності, дотримання принципів доказової медицини, інших заходів безперервного професійного розвитку працівників КНУ в сфері охорони здоров’я.

Андрій Гожик відрекомендував молодих учених, які братимуть участь у конкурсах на здобуття Премії Президента України (Наталія Струтинська і Катерина Теребіленко, Хімічний факультет) та Премії Верховної Ради України (Павло Вірич, Хімічний факультет).

Проректор з науково-педагогічної роботи зауважив, що в списку претендентів на Премію імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка хотілося б бачити більше імен і, відповідно, наукових праць в усіх чотирьох номінаціях.  

Керівники факультетів і навчально-наукових інститутів представили кандидатури, які обиратимуться у дійсні члени (академіки) і члени-кореспонденти НАН України. Так, на вакансію член-кореспондента НАНУ висуваються такі працівники: Олена Іванік (ННІ «Інститут геології»), Ігор Лютий (Економічний факультет), Олександр Іксанов, Володимир Пічкур, Володимир Семенов (Факультет комп’ютерних наук та кібернетики), Олександр Станжицький (Механіко-математичний факультет), Станіслав Вільчинський, Едуард Горбар (Фізичний факультет). На вакансію академіка НАНУ претендують: Лариса Шевченко (ННІ філології), Анатолій Анісімов, Юрій Крак, Сергій Ляшко (Факультет комп’ютерних наук та кібернетики).

Під час засідання Вченої ради було затверджено описи й нові редакції описів освітніх програм, проголосовано за зміну наукових керівників спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів, відібраних для фінансування у 2024-2025 рр., а також присвоєно чергові вчені звання низці працівників Університету.

Ректор КНУ Володимир Бугров вручив нагороди науково-педагогічним працівникам, яких держава відзначила за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків і вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджений Володимир Вірченко, завідувач кафедри міжнародної економіки Економічного факультету. 

Грамоту Міністерства освіти і науки України вручено Сергієві Уліганцю, завідувачу кафедри географії Географічного факультету. 

Подяку МОНУ отримали Олег Перегуда, доцент кафедри загальної математики ММФ, Ірина Розора, завідувачка кафедри прикладної статистики Факультету комп'ютерних наук та кібернетики, та Світлана Шибіріна, доцентка кафедри статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії Економічного факультету.

 

Вітаємо колег і бажаємо нових досягнень!

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024