Новини

 

Нові інструменти діалогу з працедавцями

31.07.2024

На базі Канівського природного заповідника упродовж 27-28 липня відбувся тренінг «Ефективна співпраця з роботодавцями як стейкхолдерами освітнього процесу». Цей курс підвищення кваліфікації став продовженням проєкту «KNU Teach Week 5», організованого Центром соціального розвитку Університету спільно з Інститутом післядипломної освіти.

 

Під час дводенного інтенсиву 17 представників університетської спільноти навчалися та обмінювалися практичними кейсами ефективної співпраці з роботодавцями та їхньої інтеграції в освітній процес. Кожен зі слухачів тренінгу вже продемонстрував свою мотивацію та навички взаємодії з працедавцями, адже відбір учасників здійснювався на основі презентації концепцій профорієнтаційних проєктів.

«Попри всі труднощі наш Університет стало крокує вгору в міжнародному рейтингу «QS Word Ranking» за показниками репутації серед роботодавців і працевлаштування випускників, – говорить Роман Куриленко, керівник Відділу сприяння працевлаштуванню та роботи з випускниками КНУ імені Тараса Шевченка й один із організаторів проєкту. – Ми вже входимо в ТОП 100 серед університетів Європи, тримаємо провідну позицію в Україні за цими метриками і прагнемо ставати ще кращими. Для цього постійно напрацьовуємо нові рішення, зокрема і з залученням викладачів як визнаних лідерів думок для здобувачів освіти».

Тренери проєкту охопили значне коло тематик, окресливши, наскільки багатогранною і стратегічно важливою для ЗВО є налагоджена співпраця з ринком праці. Наставниками стали Володимир Бугров, ректор КНУ, Інна Степанець, асистентка кафедри країнознавства та туризму, Дарія Щеглюк, керівниця Відділу забезпечення якості освіти, та інші експерти. Було обговорено основні цілі та виклики для кожної зі сторін: здобувача, Університету й роботодавця, а також інструменти для підтримання і розширення партнерств, інтеграцію роботодавців в освітній процес і методики вимірювання ефективності впроваджуваних рішень.

Безпосередньо на тренінгу учасники об’єдналися в команди, розробили та презентували власні інноваційні проєкти, які навіть у сучасних реаліях можуть покращити співпрацю з роботодавцями як на рівні факультетів/інститутів, так і на рівні Університету.

«Зараз, як ніколи раніше, спільнота освітян потребує єднання та напрацювання нових рішень для навчання й мотивації молодих фахівців. Робота над свідомим вибором спеціальності й заохочення до розвитку та працевлаштування має починатися не перед отриманням диплому, а ще зі вступної кампанії», – наголосив Володимир Бугров.

У фіналі проєкту всі слухачі тренінгу отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. А ще – новий досвід, цікаві знайомства та приємні спогади про продуктивно проведений час.

«Цей проєкт дав змогу розширити навички співпраці з роботодавцями, оволодіти інструментами успішної стратегії їхнього залучення до навчального процесу. Особливо хочу відзначати професійність спікерів, які надихнули впевнено рухатися далі. Кожен із них є унікальним, креативним і талановитим у своїй сфері. Вдячна за оригінальні ідеї, атмосферність, особливу душевність», – поділилася враженнями Тетяна Трубнік, доцентка Економічного факультету.

 

За інформацією Відділу сприяння працевлаштуванню та роботи з випускниками

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025