Новини

 

Міжнародний досвід підготовки медичних фізиків: наукова конференція

01.10.2024

Навчально-науковий центр радіаційної безпеки КНУ імені Тараса Шевченка 25–27 вересня провів ХI міжнародну конференцію «Медична фізика – сучасний стан, проблеми, шляхи розвитку. Новітні технології». У роботі конференції взяли участь понад 100 фахівців із 15 держав світу.

 

Метою наукового форуму є об’єднання зусиль спільноти в галузях освіти, науки, охорони здоров’я та ядерного регулювання для ефективної підготовки фахівців із медичної фізики.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися Володимир Бугров, ректор КНУ імені Тараса Шевченка; Людмила Асламова, директорка Навчально-наукового центру радіаційної безпеки КНУ; Камал Акбаров, технічний спеціаліст із CBRN (хімічний, біологічний, радіологічний і ядерний захист), Офіс ВООЗ в Україні; Сорен Матссон, Лундський університет, Університетська лікарня Сконе, Швеція; Бренда Бірн, Генеральний секретар EFOMP (Європейська федерація організацій медичної фізики).

Промовці наголосили, що конкурентоспроможність освітянських послуг при підготовці медичних фізиків на світовому ринку вимагає впровадження новацій, усвідомленого досягнення міцної єдності науки, освіти та інноваційних технологій. Для України це особливо важливо зараз, коли ратифікована Угода про асоціацію з ЄС. 

Цьогоріч конференція відбулася в режимі онлайн. Загалом було представлено 49 наукових доповідей у чотирьох секціях:

  • Навчання та підготовка медичних фізиків;
  • Радіаційний захист;
  • Біомедична інженерія;
  • Інноваційні технології в медицині.

«Дослідження, що стали основою для доповідей міжнародних та вітчизняних науковців, є суттєвим чинником, який впливає на стан здоров’я нації та розвиток науково-технічного потенціалу кожної країни. Конференція зібрала багато зацікавленої, небайдужої до розвитку медичної фізики молоді. Це є свідченням того, що молодь має мотивацію до опанування такої потрібної для суспільства професії», – зазначила директорка Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Людмила Асламова.

Найкращі доповіді студентів, науковців, лікарів були відзначені дипломами. За рішенням оргкомітету конференції відзнаку отримали:

Сундус Осман, Каунаський технологічний університет, Литва;

Віктор Яковенко, Південно-Західний медичний центр Техаського університету, США;

Сергій Бровчук, Ізраїльська онкологічна лікарня LISOD, Україна;

Валерій Орел, Національний інститут раку, Україна;

Іван Рябко, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна.

У рамках конференції проведено вебінар «Ментальне здоров’я при надзвичайних ситуаціях в Україні: дослідження та рекомендації». Програмою було передбачено видачу учасникам міжнародного сертифіката участі. 

Конференція відбулася за підтримки EFOMP, ГО «Всеукраїнське об’єднання медичних фізиків та  інженерів» («ВОМФІ»), за участю фахівців із провідних закладів вищої освіти, медичних, наукових та регулювальних установ, а також представників МАГАТЕ, Міністерства охорони здоров’я, Академії медичних наук України.

 

За інформацією ННЦ радіаційної безпеки 

Центр комунікацій 

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024