Новини

 

У КНУ відбулася наукова конференція, присвячена кримськотатарській тематиці

21.11.2024

У КНУ відбулася наукова конференція «Кримські татари в Україні: новітня доба». Ініціаторкою конференції виступила кафедра новітньої історії України Історичного факультету. Гібридний формат заходу дозволив залучити широке коло фахівців: з доповідями виступили науковці з Інституту історії України НАН України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, власне Історичного факультету КНУ, зокрема кафедри новітньої історії України, центральних державних архівів та громадських організацій. Конференція відбулася 20 листопада.

 

Урочисте відкриття конференції розпочалося з хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. За тим з вітальним словом до учасників звернувся ректор КНУ Володимир Бугров. Ректор наголосив на важливій функції історії – застерігати, нагадувати про трагедії та маніпуляції.

Академік НАН України Валерій Смолій подав у своїй вступній доповіді глибокий історичний аналіз, акцентувавши на відчайдушній боротьбі українців та кримських татар із радянським (російським) тоталітаризмом та постколоніальних процесах у Криму.

У своєму вітальному слові військовослужбовець, відомий режисер Ахтем Сеітаблаєв наголосив на необхідності фіксації та опрацювання російських злочинів в Україні, а також запровадженні нових ініціатив збереження національної пам'яті.

Директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Михайло Віхляєв вразився готовністю наукової спільноти опрацьовувати болючі теми історії колонізованих народів.

Конференція відбулася в межах 3 секцій:

  • Крим і кримські татари в незалежній Україні: сучасні виклики.
  • Кримські татари: депортація і боротьба за повернення на Батьківщину.
  • Українці і кримські татари в суспільно-політичному житті 1917-1930-х років.

Учасниками наукового обговорення стали відомі політологи, історики та громадські діячі. Виступи секцій охопили кожен важливий аспект історії кримськотатарського народу та його зв'язку з Україною: репресії, еміграцію, проблему вивчення рідної мови тощо.

 

Олексій Долгульов, 4 курс ННІ філології

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024