Новини |
Tweet |
Науково-дослідницька діяльність Університету відзначена МОНУ |
|
---|---|
КНУ імені Тараса Шевченка увійшов до десятки кращих одразу в трьох із чотирьох категорій, за якими Міністерство освіти і науки України оцінювало наукові досягнення закладів вищої освіти протягом 2021–2023 років. Нагороди були вручені під час заходу з нагоди Всесвітнього дня науки, що відбувся 20 листопада у прифронтовому Харкові.
На освітньому форумі, організованому МОНУ та Харківською ОВА, були презентовані основні аспекти реформи в науковій сфері. Зокрема, перехід на формульне фінансування, впровадження нової Методики державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти за науковими напрямами. Найпотужніші установи, які будуть визнані конкурентоспроможними та інвестиційно привабливими, матимуть додаткове формульне базове фінансування. Також вони отримають ресурси від міжнародних партнерів для посилення дослідницької інфраструктури. Державне фінансування від 2026 року залежатиме від багатьох критеріїв, за якими вираховуватиметься загальний бал. Ключовими є такі:
Шевченків університет отримав відзнаки в категоріях за трьома ключовими критеріями: 1 місце – Найвища публікаційна активність закладів вищої освіти у виданнях із квартилями Q1, Q2 у 2021–2023 рр., кількість публікацій за даними SciVal (1647 одиниць); 4 місце – Найбільша кількість молодих учених, залучених до виконання дослідницьких проєктів за даними звітності в закладах вищої освіти за 2021-2023 рр. (122 особи); 6 місце – Найбільша результативність участі закладів вищої освіти в програмі «Горизонт Європа», обсяг залучених коштів у 2021–2023 рр. за даними порталу Cordis (604 662,50 євро). Також на заході було презентовано основні кроки щодо трансформації наукової сфери, зокрема щодо цифровізації процесів і спрощення звітності для наукових проєктів. «Маю надію, що ті реформи, які розпочинає держава, допоможуть зробити нашу науку якіснішою і найголовніше – максимально зблизити дослідника / розробника та кінцевого споживача», – відзначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. У заході взяли участь представники ЗВО, наукових установ та Малої академії наук України, українські науковці, аспіранти, студенти.
За інформацією МОНУ Центр комунікацій |
© All rights reserved 1995-2024