Новини

 

Започатковано співпрацю між КНУ та CRDF Global

09.01.2025

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров і регіональний директор Представництва Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні (CRDF Global) Михайло Верич підписали Меморандум про взаєморозуміння, мета якого – сприяння освітньому, науково-технічному і технологічному співробітництву в галузях, що становлять взаємний інтерес і слугують мирним цілям. Йдеться насамперед про інформаційну та кібербезпеку, протидію загрозам критичній і хімічній інфраструктурам України.

 

Церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння відбулася 9 січня 2025 року в Червоному корпусі славетного Шевченкового університету, який упродовж 190 років поєднує традиції й інновації, якісну освіту й сучасну науку.

Ректор КНУ Володимир Бугров розповів гостям про історію Університету, його становлення, унікальну структуру, високі рейтинги в міжнародних агенціях з оцінювання якості вищої освіти, відомих випускників, серед яких – президенти, міністри, очільники посольств, народні депутати.

Провідний український заклад вищої освіти був заснований 1834 року як Університет Святого Володимира і мав на той час два факультети – філософський і юридичний, на яких навчалися 62 студенти. Сьогодні понад 30 тисяч студентів КНУ імені Тараса Шевченка здобувають освіту за 409 освітніми програмами. До складу Університету входять 12 факультетів, 11 інститутів, 2 підготовчі відділення, 2 коледжі, ліцей та понад двадцять підрозділів, зокрема такі унікальні, як Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, Наукова бібліотека імені М. Максимовича, Канівський природний заповідник та інші. Свідченням освітнього та науково-дослідницького потенціалу Шевченкового університету є його входження до одного з найвпливовіших рейтингів ЗВО світу – Шанхайського, офіційно відомого як Академічний рейтинг світових університетів (ARWU).

«Для нас велика честь започаткувати комплексну співпрацю з КНУ імені Тараса Шевченка в межах підписаного сьогодні Меморандуму, – сказав регіональний директор CRDF Global Михайло Верич. – Ми розуміємо значимість Університету як національного інтелектуального осередку. Підтримка наукової спільноти була й залишається пріоритетним напрямом діяльності CRDF Global в Україні. Через якісну підготовку кадрів, нові ефективні рішення ми зможемо посилити відновлення та майбутню розбудову країни, що, безперечно, є нашою спільною метою». 

Меморандум про взаєморозуміння передбачає співпрацю між CRDF Global в Україні та КНУ імені Тараса Шевченка в сфері кібербезпеки, безпеки інформації, інформаційної стійкості, захисту і стійкості критичної та хімічної інфраструктур за такими, зокрема, напрямами:

  • створення умов для обміну ідеями, інформацією та досвідом;
  • вдосконалення освітніх, науково-технічних і технологічних можливостей; інтенсифікація та розширення зв’язків між хімічними спільнотами та спільнотами інформаційної стійкості обох країн;
  • напрацювання досвіду у сфері управління, використання технічних ресурсів, аналізу даних та визначення потреб у галузях, що становлять взаємний інтерес;
  • обмін вченими й спеціалістами, проведення спільних семінарів і нарад, реалізація спільних дослідницьких проєктів, а також інших форм науково-технічної співпраці;
  • розвиток прямих контактів між науковими установами, університетами, науково-дослідницькими центрами та іншими організаціями. 

Від Представництва Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні на підписанні Меморандуму були також присутні радник із проєктів кібербезпеки і захисту критичної інфраструктури Владлен Басистий, провідний консультант із впровадження проєктів Кирил Гусаров та консультант із впровадження проєктів Юрій Ремаренко. 

Від КНУ імені Тараса Шевченка в церемонії взяли участь проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова, начальник Відділу міжнародних зв’язків Роман Петюр, декан Хімічного факультету Юліан Воловенко, заступниця декана Хімічного факультету з наукової роботи Наталія Куцевол, заступник декана з наукової та міжнародної роботи ФКНК Дмитро Затула.

«Факультет комп’ютерних наук та кібернетики зацікавлений у наукових дослідженнях в галузі кібербезпеки та їх впровадженні у навчальний процес, щоб надати студентам знання та навички, необхідні для активного захисту від кіберзагроз, – зауважив Дмитро Затула. – Тому співпраця з Фондом цивільних досліджень та розвитку США в Україні буде дуже доречною. Ми вже домовилися з представниками CRDF Global про наступну робочу зустріч». 

Нагадаємо, що нещодавно Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав грантове фінансування в розмірі 500 000 доларів США від програми Google.org з кібербезпеки. Завдяки цій підтримці у КНУ створено курс з кібербезпеки для студентів різних спеціальностей.

Фонд цивільних досліджень та розвитку США (U.S. Civilian Research & Development Foundation, CRDF Global) – некомерційна організація, заснована в 1995 році Національним науковим фондом США (NSF) згідно з рішенням Конгресу США з метою сприяння міжнародному науково-технічному співробітництву через надання грантів, технічних ресурсів, проведення навчання для науковців та дослідників. Україна є одним із провідних партнерів Фонду. Від початку своєї діяльності в Україні (вересень, 1995) CRDF Global відкриває для українських вчених та дослідників нові можливості у реалізації спільних проєктів, обміну знаннями та досвідом з міжнародними колегами. За ініціативи CRDF Global в Україні навесні 2021 року розпочалася безплатна навчальна програма «Киберзахисники» для професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції ветеранів.

 

Центр комунікацій 

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025