Новини |
Tweet |
КНУ зберігає лідерські позиції та розширює представленість у предметних рейтингах QS 2025 |
|
---|---|
Київський національний університет імені Тараса Шевченка підтверджує свій статус провідного закладу вищої освіти України у міжнародному академічному просторі. За результатами рейтингу QS World University Rankings by Subject 2025, КНУ не лише зберіг позиції у ключових предметних галузях, а й вперше увійшов до рейтингу ще у двох дисциплінах.
У п’ятнадцятому предметному рейтингу від компанії QS Університет визнаний одним із провідних світових закладів освіти у вивченні 10 предметів у 4 галузевих категоріях. Уперше КНУ увійшов до предметних рейтингів з «Матеріалознавства» з результатом – 401–550 та «Політики» – 251–300. Також Університет покращив свої позиції на 50 пунктів за галузевою категорією «Соціальні науки та менеджмент» (401–450). У більшості із номінованих предметних рейтингів КНУ зберіг свої минулорічні позиції. Загалом цьогорічний предметний рейтинг складається з 55 спеціальностей, згрупованих за 5 широкими галузевими категоріями, які вивчаються у 1 559 університетах світу. Україна представлена 11 освітніми інституціями у 16 дисциплінах. Це кращий результат, ніж минулого року, коли було представлено 8 ЗВО у 14 дисциплінах. Водночас Шевченків університет зберіг лідерські позиції за кількістю входжень до предметних рейтингів, збільшивши свою присутність ще у двох дисциплінах. Галузева категорія «Мистецтво та гуманітарні науки»
Галузева категорія «Техніка і технології» (позиція в рейтингу – 451-500)
Галузева категорія «Природничі науки» (позиція в рейтингу =383)
Галузева категорія «Соціальні науки та менеджмент» (позиції в рейтингу з 401-450):
На другому місці за кількістю входжень до предметних рейтингів QS серед українських університетів є Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 7 предметних рейтингів Третє місце розділили Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та Національний університет «Львівська політехніка», маючи входження до 3 предметних рейтингів. 4 місце посідає Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 2 предметних рейтинги. 5 місце із входженням до 1 предметного рейтингу розділили Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Київський державний торгівельно-економічний університет, Сумський державний університет та Національна музична академія України. Зазначимо, що кожен предметний рейтинг складається на основі чотирьох основних параметрів: Академічна репутація: показник, що розраховується на основі результатів опитування понад 100 тисяч вчених, викладачів і керівників університетів та наукових установ світу; Репутація серед роботодавців: показник, що розраховується на основі результатів опитування понад 50 тисяч представників компаній-роботодавців; Кількість цитувань на одну публікацію: показник наукової продуктивності, який вимірює середню кількість цитувань на одну публікацію за даними бази Scopus; Організаційний індекс Гірша: показник, що відображає наукову продуктивність і впливовість наукових досліджень за даними міжнародної бази Scopus. Центр комунікацій Відділ міжнародних зв’язків |
© All rights reserved 1995-2025