Новини |
Tweet |
Нові горизонти співпраці між КНУ та іспанськими науковцями |
|
---|---|
Посилення практичної складової співпраці в освітній сфері обговорили заступник Голови місії Посольства Іспанії в Україні Карлос Паскуаль Гарсіа та проректорка з міжнародного співробітництва КНУ Ксенія Смирнова.
Під час візиту 25 березня Карлос Паскуаль Гарсіа ознайомився з науково-дослідницькою діяльністю КНУ імені Тараса Шевченка, переліком спеціальностей, які пропонує Університет, найбільш вагомими досягненнями університетських науковців, їхньою участю у міжнародних проєктах. Високий гість запропонував розглянути різні аспекти співробітництва в ракурсі культурної дипломатії та міждержавних зв’язків. «Іспанія вважає культурну співпрацю з Україною дуже важливою. Через партнерство в культурній та освітній сферах відкриваються перспективи налагодження міцних і довготривалих відносин, глибшого взаєморозуміння між двома націями. Культурні об’єднання є також і політичними об’єднаннями, це завжди широке поле для нових можливостей», – зауважив Карлос Паскуаль Гарсіа. Проректорка Ксенія Смирнова підкреслила, що партнерами КНУ за двосторонніми угодами є десять іспанських університетів. Багаторічна співпраця поєднує Шевченків університет із Гранадським університетом, де нещодавно відкрито українські студії. У рамках альянсу EUniWell – European University For Well-Вeing стратегічна співпраця поширюється також на Університет Мурсії та Університет Сантьяго де Компостела. Наукові колективи КНУ беруть участь в освітніх програмах ЄС, зокрема Horizon Europe і проєктах Еразмус+. «Незважаючи на виклики, пов’язані з війною та воєнним станом, наші науковці успішно організували значні проєкти та продемонстрували досвід управління проєктною діяльністю», – наголосила Ксенія Смирнова. За словами проректорки, загалом партнерство з іспанськими університетами розглядається як багатогранне співробітництво, що збагачує освітні й дослідницькі можливості Шевченкового університету, сприяє культурному обміну. Сторони зустрічі обговорили перспективи поглиблення співпраці між КНУ та іспанськими закладами вищої освіти в таких галузях, як цифрові технології, гуманітарне розмінування, ментальне здоров’я, перекладацька діяльність та інших. Окремої уваги заслуговує пропозиція щодо спільних досліджень астрофізиків із Канарського інституту астрофізики (Іспанія) та Фізичного факультету КНУ. Водночас заступник Голови місії запевнив, що Посольство Іспанії й надалі підтримуватиме ННІ філології, де іспаністика посідає гідне місце. В обговоренні взяли участь співробітники КНУ – заступник начальника НДЧ Антон Нанавов та заступниця директора ННІФ Наталія Сем’ян. Сторони домовилися продовжити обмін інформацією та забезпечити організацію відповідних контактів.
Довідково: Україна та Іспанія підписали безпекову угоду терміном на десять років. Країни націлені на тісне оборонно-промислове партнерство. Іспанія активно вивчає пропозиції на українському ринку та готова підтримати Україну в її подальшому зміцненні й відновленні. Центр комунікацій |
© All rights reserved 1995-2025