Новини

 

Молодь України та Бразилії: діалог крізь відстані та війну

25.03.2025

 

2025 рік став знаковим для українсько-бразильських відносин – виповнюється 30 років із моменту встановлення дипломатичних зв’язків між країнами. Одним із символічних заходів у межах цієї дати став відеоміст між студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка та університету міста Сальвадор у Бразилії. Тема зустрічі – «Україна-Бразилія: голоси молоді крізь війну».

 

Зібрання розпочалася виступом тимчасово виконуючого обов’язки посла Бразилії в Україні пана Сісеро Тобіаса де Олівейра Фрейтаса. Дипломат наголосив на важливості продовження співпраці між країнами навіть у складні часи: «Я дуже радий, що подія відбувається попри російське вторгнення в Україну. Це демонструє стійкість українців: викладачі продовжують викладати, а студенти – вчитися. Наше посольство залишилося в Києві й відкрито засуджує вторгнення Росії. Ми активно допомагаємо бразильцям в Україні, сюди постійно приїздять журналісти, а також сенатори та депутати з Бразилії. Як бразилець, який проживає тут два роки, хочу наголосити: моїй країні багато чому можна повчитися в України, і я сподіваюся, що наша співпраця лише поглибиться».

Із вітальним словом до учасників виступив Георгій Ерман, перший секретар із консульських питань Посольства України в Бразилії: «Україна у своїй боротьбі потребує союзників. Хоч Бразилія далеко від нас, ми можемо і маємо співпрацювати. Я дуже радий, що мій рідний університет – КНУ імені Тараса Шевченка – організовує такі важливі події».

Проректорка КНУ з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова порівняла зустріч із символічним мостом між країнами: «Стіни університету стали мостом, який об’єднав такі віддалені навчальні заклади. Освіта не має кордонів – вона базується на спільних цінностях. Сподіваюся, що в майбутньому ми зможемо організувати подібний захід наживо».

Завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Олег Машевський наголосив на важливості освітнього діалогу навіть під час війни: «Багато наших студентів і навіть декан Історичного факультету нині захищають Україну на фронті. Але сьогодні ми зібралися тут, бо саме освіта і наука формують наші перспективи».

Під час відеомосту студенти обох країн поділилися своїми думками та враженнями. Учасники обмінялися відеороликами про свої університети, дізналися більше про студентське життя та структуру закладів. Окремою частиною заходу стала серія запитань між студентами.

Українські студенти поцікавилися, як бразильська молодь проводить дозвілля у мирних умовах. Відповідь виявилася не такою безтурботною:

«Хоч у Бразилії немає війни, ми стикаємося з іншими труднощами: соціальною нерівністю, небезпекою на вулицях та навіть у громадському транспорті. Не всі можуть дозволити собі навчання, тому доводиться працювати паралельно».

Також українцям було цікаво дізнатися, які асоціації виникають у бразильців зі словом «Україна». Серед відповідей: війна, футбол, культурне різноманіття, корисні копалини, слов’яни, Європа, церкви, Чорнобиль.

На запитання бразильських студентів про те, що б українці хотіли, аби вони знали про нашу країну, пролунала відповідь: «Україна має багату культуру й історію. Важливо знати наших талановитих письменників і художників, дивитися українське кіно та слідкувати за театром. Кожен регіон України унікальний у своєму мистецтві й мовних особливостях. Крім того, Україна зіграла значну роль у становленні світової космонавтики та є важливим елементом релігійної карти світу».

Ця зустріч стала ще одним кроком до зміцнення культурних і освітніх зв’язків між Україною та Бразилією, адже саме молодь – це майбутнє наших країн.

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025