Новини |
Tweet |
Співпраця з Інститутом Пілецького у збереженні історичної пам’яті |
|
---|---|
КНУ імені Тараса Шевченка відвідали представники Інституту Пілецького (Польща) та Економічного офісу міста Люблін. Під час робочої зустрічі з керівництвом Університету, що відбулася 30 квітня, йшлося про перспективи міжнародного співробітництва, зокрема у вивченні та формуванні культури історичної пам’яті.
Інститут Пілецького (Instytut Pileckiego) займається вивченням історії ХХ століття з акцентом на період панування в Центральній і Східній Європі двох тоталітарних режимів – нацистського та радянського. «Глибоко символічно, що наша зустріч відбувається напередодні 80-ї річниці закінчення Другої світової війни. Україна на собі відчула наслідки не вивчених світом уроків історії: непокаране зло повторюється, а умиротворення диктаторів призводить до нових трагедій, – сказала проректорка з міжнародних зв’язків КНУ Ксенія Смирнова. – Шевченків університет сприяє захисту історичної правди через наукові дослідження, участь у численних тематичних проєктах і заходах. Консолідація зусиль українців і міжнародних партнерів у цій сфері є запобіжником від майбутніх агресій, а також відкриває простір для діалогу». Сторони зосередилися на співпраці за такими ключовими напрямами:
У березні 2022 року польські історики Інституту Пілецького ініціювали створення Центру документування російських злочинів в Україні імені Рафала Лемкіна. Задокументовані інтерв’ю жертв російської агресії згодом можна буде використати під час судових процесів. Це опіка над пам’яттю про цю війну та форма допомоги Україні, говорять представники польської делегації. Взірцем для Центру Лемкіна став досвід, накопичений науковцями під час формування бази свідчень очевидців злочинів, скоєних у роки Другої світової війни. Своєю чергою Ксенія Смирнова розповіла про функціонування в КНУ Віртуального меморіалу пам’яті викладачів, студентів, випускників Університету, які загинули в російсько-українській війні з 2014 року. «Через правдиві історії героїв ми даємо студентам базовий набір цінностей, а також прищеплюємо культуру пам’яті», – підкреслила проректорка. У зустрічі взяли участь: Славомир Росщенко, представник міста Люблін, офіс з питань економічних екосистем та інвестицій; Іулія Мізюкіна, координаторка з обробки колекцій, Інститут Пілецького; Ян Ґеберт, прессекретар Інституту Пілецького; Пьотр Франшек, керівник підрозділів внутрішнього та міжнародного співробітництва Інституту Пілецького.
Центр комунікацій |
© All rights reserved 1995-2025