Новини

 

Визначено переможців VІI Всеукраїнської олімпіади з математики 5-7 класів імені Юлії Здановської

05.05.2025

 

Учасники й переможці VІI Всеукраїнської олімпіади з математики 5-7 класів імені Юлії Здановської отримали дипломи. Нагородження відбулося 5 травня в актовій залі Інституту післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка. 

 

Цьогоріч у Всеукраїнській математичній олімпіаді взяли участь 86 школярів із 20 областей України. За словами професора Факультету комп’ютерних наук і кібернетики КНУ Богдана Рубльова, це свідчить про зацікавленість учнівської молоді олімпіадним рухом. 

«Юні математики провели чотири дні в тісному спілкуванні з однолітками, студентським журі, викладачами, вчителями. Упродовж двох турів вони встигли повправлятися у розв’язанні цікавих задач, які не для усіх виявилися пересічними, відвідати Музей математики, поборотися на апеляції та отримати заслужені нагороди», – розповів Богдан Рубльов.

Організатори олімпіади переконані, що за математикою, і загалом наукою, – майбутнє України. 

Проректорка зі зв’язків із громадськістю КНУ Олена Добржанська зазначила: «Приємно бачити стільки талановитих дітей. Дякую Богдану Рубльову, який з року в рік проводить це математичне свято. Дякую батькам і дітям, які попри все працюють та навчаються в Україні. Це дає силу та наснагу. Днями стало відомо, що випускниця Механіко-математичного факультету Університету, всесвітньо відома математикиня Марина Вязовська стала міжнародною членкинею Національної академії наук США (NAS). Коли в 2022 році Марина здобула найпрестижнішу математичну нагороду – медаль Філдса, у своїй промові вона згадала про Юлію Здановську, ім’я якої надано нашій Олімпіаді. Обираючи математику, ви обираєте великі перспективи для себе та гідне майбутнє для України». 

Декан Механіко-математичного факультету КНУ Оксана Безущак звернулася до учасників: «Надихаюся вашою енергетикою, настроєм, жагою до перемоги. Якщо є ви – є ми, є Шевченків університет, є інші заклади освіти. Отже, є Україна. Це означає, що ми незламні. За вами – наше майбутнє». 

«Олімпіада – це не лише змагання і конкуренти, а й нові друзі. Я познайомився з багатьма хорошими хлопцями та дівчатами. Після виконання завдань ми мали змогу обговорити, яка задача була легкою, яка складною, які можливі варіанти розв’язування. Ми ділилися розповідями про свої школи та міста, з яких приїхали. Я з Луцька. Але хотів би навчатись у Києві в КНУ імені Тараса Шевченка. Мені тут сподобалося», – поділився враженнями Назар Чупринін.

Злата Борис розповіла, що живе й навчається у Львові. Коли довідалася про олімпіаду, відразу вирішила взяти участь. «Завдання були підсильними. Деякі складні, але цікаві. Часу на вирішення мені було достатньо. Обов’язково приїду наступного року» сказала Злата.

Прессекретарка Фонду Президента України Леоніда Кучми «Україна» Дарка Оліфер подякувала Богдану Рубльову та всій команді КНУ й підкреслила: «Після чотирьох днів олімпіади учасники повертаються додому з новими враженнями та знаннями. Навчальний процес неможливо поставити на паузу, відкласти чи делегувати. Виховання українських дітей  це наша спільна відповідальність».

Олімпіада відбулася під егідою КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки Фонду української діаспори в Нью-Йорку RAZOM, Фонду Президента України Леоніда Кучми «Україна», ІТ-компанії Distributed Lab, компанії «Соки України». 

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025