Олег Лєбєдєв

ОЛЕГ ЛЄБЄДЄВ

«Лебідь»; 52 роки; головний сержант 204 окремого батальйону територіальної оборони м. Києва 241 бригади територіальної оборони міста Києва, випускник ННІ права КНУ імені Тараса Шевченка.

Героїчно загинув у бою під Бахмутом 23 грудня 2022 року, захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка Олег Лєбєдєв закінчив у 1998 році й отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство», здобувши кваліфікацію магістра.

Викладачі Університету та однокурсники запам’ятали Олега зразковим студентом, розумним, щирим, добрим, з безмежно великим серцем.

Юлія Шевчук згадала, що коли у 1997 році працювала асистенткою на юридичному факультеті (нині ННІ права) КНУ імені Тараса Шевченка, то Олег Лєбєдєв був найкращим її студентом.

Під час навчання Олег був старостою групи. «Наш староста. Душа й опора нашої університетської групи. Найперше згадується його впевнений спокій, усмішка, доброзичливість, сила», – написала випускниця Університету Світлана Небесійчук.

По завершенні навчання Олег Лєбєдєв став успішним адвокатом. Мав прекрасну сім’ю. Разом з дружиною Наталією виховував доньку Софію і сина Данила.

Та лютий 2022 року кардинально змінив життя кожного українця. Після повномасштабного вторгнення рф на територію України, Олег Лєбєдєв став на захист своєї країни, своїх рідних і близьких. Прийшов добровольцем у 204 Окремий батальйон територіальної оборони м. Києва 241 бригади територіальної оборони міста Києва. У березні та квітні брав участь в обороні Києва в районах Гостомеля і Мощуна.

З липня по вересень Олег Лєбєдєв разом із побратимами виконував бойові завдання на Донбасі. У серпні його призначали на посаду головного сержанта стрілецької роти. «Сказати, що він потрапив на своє місце, це нічого не сказати. Яскравий лідер, прекрасний комунікатор, добрий порадник, боєць, який дбав про своїх побратимів як про свою сім’ю. "Це мої хлопці і я буду з ними до кінця", – так завжди казав друг Лебідь», – поділився спогадом Олег Поліщук, розмістивши на свої ФБ сторінці пост «Останній бій сержанта Олега Лєбєдєва». У дописі він детально розповів про те, що 2 грудня 2022 року головний сержант Лєбєдєв зі своїм підрозділом прибули в Бахмут.

Вони потрапили у найважчі бої. Їхні позиції 24/7 штурмували вагнерівці. З першого ж дня Олег Лєбєдєв увесь час був на позиціях із хлопцями. Він особисто евакуював з поля бою чотирьох поранених бійців своєї роти.

Олег Поліщук наголосив: «Друг Лебідь постійно був зі своїми побратимами.
23 грудня орки розпочали новий масштабний штурм наших позицій в районі Бахмута. Друг Лебідь забезпечував захід підкріплення. Він завів бійців на поле бою і відразу вступив в бій із зеками-вагнерівцями.
За наказом командира роти, головний сержант після заведення підкріплення на позиції повинен був повертатися на ротний опорний пункт. Але Олег сказав: «В такий момент я своїх пацанів не залишу» і продовжив свій останній бій разом з побратимами, відбиваючи атаку за атакою. Було дуже багато ворожої артилерії і близько опівдня був роковий приліт.
Друг Лебідь загинув миттєво від розриву ворожого снаряду, отримавши травми несумісні з життям. Загинув в бою, захищаючи свою родину і свою країну, в критичну хвилину не залишив свій особовий склад, як справжній командир, справжній лідер, справжній боєць.
«Ми маємо битися і якщо треба – вмерти, щоб жили наші діти», – так говорив, жив і зробив Друг Лебідь!»

Допис Олега Поліщука зібрав багато коментарів. Найтеплішими словами згадали Олега Лєбєдєва його друзі, знайомі, побратими.
«Немає слів, щоб писати... гіркі сльози, пекучий біль, тяжка втрата... Низький тобі, Олегу, уклін, безмежно дякуємо за твою відданість, мужність, героїзм, за нашу свободу, за наші ранки, дні й ночі... Біль стискає серце кожного разу, коли приходить звістка про смерть наших захисників, яких знаєш просто, як справжніх патріотів-українців... А ти був не просто знайомим, одногрупником... ти був СПРАВЖНІМ, взірець батька, друга, порадника, Людиною з великої літери. Вічна світла пам’ять Герою Олегу! Царство небесне. Щирі співчуття родині та побратимам», – поділилася болем від втрати Наталія Силенко.

«Я знову читаю про смерть цієї Людини. Цього неймовірно класнючого тата і чоловіка. Людини, що була монолітом. Здавалось не існує проблеми, яку він не може вирішити та саме він принесе нам таку омріяну перемогу.
Я не уявляю цей страшний біль для сім'ї. Як пережити? Як жити далі?
Олег був людиною з великої літери!»
, – підкреслила Марина Тищенко (Maryna Tyshchenko).

«Служив у взводі Олега, де він був головним сержантом, тому можу з впевненістю сказати, що все написане правда. Олег був гарною людиною і дуже достойним командиром», – наголосив Роман Гекалюк (Roman Gekalyuk).

У день загибелі побратима Олега Лєбєдєва Ірина Шляхтиченко опублікувала спомин про нього: «Надійний, сильний, сміливий, терплячий, спокійний, мудрий! Головний сержант – наш шанований батько! Сьогоднішній ранок буде крутитися в голові ще довгий час: ти вітаєшся, усміхаєшся, і йдеш на поле бою впевненою ходою. Завжди уважний, завжди оберігаючий, завжди як приклад справжнього воїна. Дякую за службу!»

На офіційній сторінці Київського національного університету імені Тараса Шевченка у мережі фейсбук про загибель випускника ННІ права повідомили 27 грудня 2022 року, зазначивши, що Олег Лєбєдєв завжди був і буде яскравим прикладом справжнього Українця. Низький уклін та співчуття сім’ї. Пам’ять, честь і слава Герою!

Олег Лєбєдєв Олег Лєбєдєв

Олег Лєбєдєв Олег Лєбєдєв


Олег Лєбєдєв

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024