Новини

 

У КНУ відзначили День кримськотатарського прапора

26.06.2024

 

Сьогодні, 26 червня, у КНУ імені Тараса Шевченка вшанували національний прапор кримськотатарського народу. Перед Червоним корпусом було урочисто піднято полотнище із золотою тамгою на небесному тлі – на знак того, що українці та кримські татари, у яких немає іншої Батьківщини, ніколи не припинять боротися за визволення Криму. Після війни, яка почалася з анексії Криму і поверненням Криму завершиться, над вільною, цілісною та незалежною Україною майорітимуть два стяги боротьби – український і кримськотатарський.

 

В урочистій церемонії підняття прапору взяли участь представники трудового колективу КНУ імені Тараса Шевченка.

«Кримськотатарський прапор нагадує український – теж має блакитний і жовтий кольори. За тюркською традицією, блакитний колір символізує єдність, мир і справедливість, золотий – честь і гордість. Таким чином цей прапор є втіленням мрій кримськотатарського народу про свободу та рідний дім», – сказав перший проректор КНУ Володимир Ільченко, відкриваючи церемонію.

Проректор нагадав, що з початком окупації Кримського півострова росією у 2014 році кримські татари зазнали жорстоких репресій через свою проукраїнську позицію. І зараз кримськотатарський народ є ядром спротиву російській окупації.  

«Сьогодні понад 80% політв’язнів у Криму – це кримські татари, які у своїй більшості не сприйняли окупацію і підтримали українську державність, – відзначив Володимир Ільченко. – Представники кримськотатарського народу спільно зі своїми побратимами на передовій виборюють право жити на вільній від російського агресора землі. У такий складний для всієї України час, в умовах російсько-української війни, важливо продовжувати боротьбу разом. Крим – це Україна, і тут немає двох думок».

Уперше прапор кримськотатарського народу на щоглі КНУ імені Тараса Шевченка був піднятий у 2014 році. Відтоді це незмінна традиція Університету. Але це й символ тієї місії, яку взяв на себе КНУ: зберігати, вивчати та популяризувати кримськотатарську мову й культуру, готувати висококваліфікованих фахівців різних галузей, яких потребуватиме Україна на шляху до реінтеграції деокупованих територій.

Нещодавно напрацювання Шевченкового університету в цьому напрямі зафіксувала платформа «Кримський вектор КНУ», яка відбулася в рамках Загальноуніверситетського дня відкритих дверей і стала дискусійним майданчиком для обговорення подальших кроків і перспектив розширення освітньо-наукової діяльності на цьому шляху.

 

Довідково:

Кримськотатарський народ сформувався на території, яка сьогодні перебуває у міжнародно визнаних кордонах України, і не має державності поза її межами. Прапор блакитного кольору із зображенням тарак-тамги (герба-гребеня) було затверджено як національний символ першим Курултаєм кримських татар у 1917 році. За радянських часів прапор не використовувався і був відновлений 30 червня 1991 року в Сімферополі другим Курултаєм. День кримськотатарського прапора відзначають із 2010 року.

Український та кримськотатарський народи мають не лише спільні кольори на своїх стягах, а одну мету, одну державу та одне майбутнє.

 

Відео: Ельдар Якушин

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025