«Щедрик» – єднає освітян і дипломатів!

14.01.2022

Культурно-мистецька делегація Київського національного університету імені Тараса Шевченка продовжила чудову традицію популяризації української пісенно-музичної спадщини!

За участі представників дипломатичного корпусу зарубіжних країн, адміністрації КНУ імені Тараса Шевченка, народної хорової капели «Дніпро» Університету й Народного ансамблю «Роксоланія» ННІ філології 14 січня 2022 року відбулося неймовірне щедрувально-колядницьке дійство.

Із дружнім візитом освітяни й представники дипломатичного корпусу завітали до Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС.

Разом із послами закордонних держав в Україні та їхніми дружинами творчий колектив народної хорової капели «Дніпро» КНУ імені Тараса Шевченка виконав легендарний «Щедрик» Миколи Леонтовича. Саме цю композицію вивчали представниці дипломатичного корпусу на курсах української мови для іноземних дипломатів. Розробкою цього освітнього курсу займалася кандидатка філологічних наук, заступниця завідувачки підготовчого відділення для іноземних громадян із навчального процесу Аліна Круглій, яка завітала на урочистості й щиро підтримувала своїх вихованок. Тож звучання «Щедрика» вдалося славетним і розчулило геть усіх!

Університетська хорова капела під керівництвом Ірини Душейко продовжила дійство виконанням композицій «Ніч над Віфлеємом» у музичній обробці Марти Лозинської, «Ой, помагай, Біг» в інтерпретації Юрія Беля, а також різдвяної колядки «Добрий вечір тобі, пане Господарю». Потому роль колядників перебрали на себе представниці Народного ансамблю «Роксоланія», які під керівництвом Наталії Хоменко виконали поважному товариству традиційну колядку для господаря й родини «Що в бору, бору» і заколядували для незаміжніх дівчат композицією «Ой рясна-красна в лузі калина».

Вітала шанованих гостей Еміне Джапарова, випускниця КНУ імені Тараса Шевченка, яка обіймає посаду першої заступниці Міністра закордонних справ України. У своєму зверненні до присутніх пані Джапарова висловила щиру подяку талановитим гостям за «створення неймовірної святкової атмосфери», наголосила на важливості консолідації зусиль з метою повного визволення України й побажала всім присутнім «злагоди, добра та миру!».

Ганна Крисюк, президентка Business Woman Club, відзначила важливість представницької місії освітянської спільноти й безпосередньо ректора КНУ імені Тараса Шевченка, які «вміють консолідувати сильних фахівців, створювати й підтримувати великі міжнародні проєкти й об’єднувати дипломатію, бізнес і політику для забезпечення успішного розвитку освітнього напрямку».

Ректор Університету Володимир Бугров запевнив присутніх, що «підтримка й розвиток української культури повсякчас були й надалі залишатимуться важливими аспектами освітнього процесу в КНУ імені Тараса Шевченка».

Приємними враженнями від вивчення української мови й всесвітньовідомого «Щедрика» поділилися активні учасниці курсів для іноземних дипломатів у КНУ. Зокрема, Надзвичайна і Повноважна пані Посол Республіки Куби в Україні Натача Діас Агілера відзначила, що «мелодія цієї пісні їй давно подобалася, тож вона залюбки прийняла запрошення до участі у святковому дійстві». Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні Моніка Ціхоцька наголосила, що такі композиції «покликані єднати представників різних культур, саме тому – западають у душу».

Усі присутні щиро вітали зусилля учасників щодо популяризації української культури у світі й висловлювали сподівання на подальше продовження університетського культурно-просвітницького проєкту!