Новини

 

Лекція Надзвичайного і Повноважного Посла Суверенного Мальтійського Ордену Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне в КНУ

04.10.2024

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні Й.В. Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне під час лекції для студентів Шевченкового університету продемонстрував приклад щирої та діяльної підтримки України. Лекція «Мальтійський Орден: історія становлення та міжнародна правосуб’єктність» відбулася 3 жовтня в Мистецькому салоні Головного корпусу КНУ у форматі KNUDiplomacyTalks. 

 

Пан Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне коротко окреслив становлення та розвиток міжнародно-правового статусу Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти (відомого також як Мальтійський Орден), особливості його міжнародної правосуб’єктності на сучасному етапі.

Мальтійський Орден, що не володіє власною територією, водночас має визнаний суверенітет, активне і пасивне право посольства, право укладати міжнародні договори, бути членом міжнародних організацій, брати участь у міжнародних конференціях тощо. Сьогодні Орден підтримує дипломатичні стосунки з більш ніж 100 державами, має представництва в 9 провідних міжнародних організаціях, включно з ООН. Пан Посол підкреслив, що на міжнародній політичній арені Мальтійський Орден дотримується принципів нейтралітету, неупередженості та позаполітичності. Завдяки такому підходу Орден може здійснювати гуманітарну дипломатію, сповідуючи своє давнє гасло – «Захист віри та служіння потребуючим».

Команда Мальтійського посольства була пліч-о-пліч з українцями останні десять надважких років і навіть після повномасштабного вторгнення ні на день не залишила межі України.

Власне, запитання слухачів лекції головно стосувалися гуманітарних проєктів, які нині реалізує Мальтійський Орден. Пан Посол розповів, що від початку війни гуманітарна організація «Мальтійська служба допомоги» підтримує біженців і внутрішньо переміщених осіб, організовує та розподіляє гуманітарні вантажі з-за кордону, надає психологічну й реабілітаційну допомогу постраждалим українцям тощо.

Наприкінці лекції Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне запевнив, що Суверенний Мальтійський Орден не лише на українській землі, а й у межах усіх компетентних міжнародних форумів завжди надаватиме гуманітарну підтримку нашій країні. «Висловлюю найпалкіші побажання, щоб давній, сильний і мужній український народ якнайшвидше повернувся до миру», – сказав пан ді Котроне. 

Посол Мальтійського Ордену залишив свій підпис на листівці фотовиставки-реконструкції Революції на граніті, що цими днями відбувається в Мистецькому салоні КНУ.

«Це була дуже інформативна лекція. Я радий, що мав можливість зустрітися з такою цікавою і непересічною особистістю, як Посол Мальтійського Ордену, – поділився Святослав Ковальчук, студент 1 курсу ННІМВ. – Надзвичайно приємно, коли іноземці настільки щиро підтримують Україну. Особливо вдячний пану Послу за його вдумливу мотиваційну промову наприкінці лекції».

Першокурсниця Історичного факультету Світлана Коляда поцікавилася у пана ді Котроне, чи матиме продовження ілюстроване видання «Суверенний Мальтійський Орден і Україна: 10 років дипломатичних відносин, 27 років служіння потребуючим», що вийшло друком 2018 року.

«Мальта серед тих країн Європи, які зараз найбільше підтримують Україну. Госпітальєри здійснюють проєкти, які, без перебільшення, творять наше майбутнє. Я вважаю, що цю безцінну роботу і конкретний досвід багатьох людей, які присвячують своє життя допомозі іншим, потрібно зафіксувати в новій книзі», – висловила думку слухачка.

Бажаємо Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне творчого і життєвого натхнення!

Вдячні за послідовну, неухильну та принципову позицію Мальтійського Ордену щодо російсько-української війни.

Нагадаємо, що під час зустрічі ректора КНУ Володимира Бугрова та Надзвичайного і Повноважного Посла Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне 5 квітня 2024 року сторони обговорили нові вектори співпраці.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025