Новини

 

Історії, що формують майбутніх фахівців: презентація книжки на Факультеті психології

09.05.2025

Презентація видання «Мала книга наших втрат і перемог. 13 доль на тлі повномасштабного вторгнення» відбулася на Факультеті психології КНУ 8 травня. Це унікальна книга-альбом, створена на основі реальних історій жінок, дітей, внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни, – історій болю, втрат, сили духу й відновлення.

 

Презентація зібрала повну авдиторію студентів, викладачів і запрошених гостей. У теплій, але водночас глибокій атмосфері відбулося обговорення важливих тем: впливу травматичного досвіду, викликів, із якими працюють фахівці на місцях, і того, як фаховість поєднується з емпатією.

Авторка книги Галина Скіпальська, директорка HealthRight International в Україні та виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», поділилася історією створення видання, підкреслила значення зібраних спогадів у зміні ставлення до війни та її наслідків, а також відповіла на запитання студентів.

Кожен із присутніх, хто проявив активність і небайдужість, отримав у подарунок підписаний авторкою примірник.

Після презентації відбулася панельна дискусія «Люди за кадром: як фахівці змінюють життя тих, хто в кризі», у якій взяли участь експерти HealthRight International та університетські викладачі. 

Декан Факультету психології Іван Данилюк наголосив на цінності книжки для освітнього процесу: «Видання стане важливим матеріалом для дослідження та розуміння наслідків травми, а ще – джерелом натхнення для наших студентів, які готуються допомагати іншим. Книга, що розповідає реальні історії тих, хто пережив страшні події, насильство, втрату і водночас наважився прийняти допомогу або стати підтримкою для інших, – може стати для студентів справжнім орієнтиром. Вона допоможе майбутнім фахівцям краще зрозуміти, як працювати з такими випадками в реальному житті – з повагою, обережністю, без ретравматизації».

На навчальній функції книжки акцентувала Леся Люта, завідувачка та доцентка кафедри соціальної роботи Факультету психології: «Ці історії не лише про досвід війни, а й про силу взаємодії між фахівцем і людиною в кризі. Книга допомагатиме нашим студентам краще зрозуміти, як важливо бути уважним, чутливим і професійним у кожній взаємодії з постраждалими. Це цінний інструмент для формування сучасного спеціаліста соціальної сфери».

Також своїми враженнями від зустрічі поділилася Надія Чернуха, завідувачка кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки Факультету психології. «Фаховість у роботі з вразливими групами неможлива без розуміння живого досвіду людей. Такі зустрічі є не лише важливою частиною навчального процесу, це –  етичний компас для тих, хто обирає шлях допомоги іншим», – відзначила професорка.

Шевченків університет висловлює щиру подяку Галині Скіпальській та її команді, завдяки яким ця книжка побачила світ. 

«Для нашого Факультету подія такого формату – це можливість розширити горизонти знань, формувати серед студентів емпатію, професійне чуття і розуміння етичних меж у роботі з травматичним досвідом, – розповіла організаторка заходу, доцентка кафедри соціальної роботи Факультету психології Лариса Стульнікова. – Ми переконані: сучасна психологічна та соціальна освіта має бути не лише академічною, а й глибоко людяною».

 

За інформацією Факультету психології

Центр комунікацій

knu.ua/content/upload/2016/834952209.jpeg
Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025