Новини

 

Студенти КНУ проходять літню практику в Канівському природному заповіднику

08.07.2025

У  Канівському природному заповіднику триває студентське літо: студентів-біологів, які першими після п'ятирічної паузи проходили тут практику у червні, змінили геологи. І разом із новою студентською юрбою в заповіднику з’явився інший ритм – із замірами та розлогими розповідями про породи, фільтрацію води й рельєфи.

Проректор КНУ з науково-педагогічної роботи Андрій Гожик та виконувач обов’язків директора ННІ «Інститут геології» Олександр Меньшов ознайомилися з перебігом студентської практики.

Андрій Гожик зазначив, що під час виїзної практики студенти набувають навичок дослідження природних об’єктів, і, що не менш важливо, навчаються працювати в команді, соціалізуються. «Теоретичні знання можна опанувати в авдиторії, прилади – в лабораторії. Але зовсім інша річ – застосувати це в реальних умовах», – сказав проректор.

Олександр Меньшов підкреслив, що у Канівському заповіднику гарні умови для виїзної практики. «Є відповідна інфраструктура та об’єкт досліджень: тут і Дніпро, і яри, – різноманітні ландшафти. Канівські гори є унікальним явищем для України та всієї Східної Європи», – зауважив він.

За словами завідувача кафедри гідрогеології та інженерної геології інституту Дмитра Чомка, практика – невіддільна частина навчального процесу, що дає змогу майбутнім фахівцям закріпити здобуті знання та отримати перший досвід роботи в обраній сфері.

Практику нині проходять першокурсники-геологи та третьокурсники-гідрогеологи.

Студенти вчаться бурити свердловини та під керівництвом доцента кафедри гідрогеології та інженерної геології Максима Реви працюють над вимірюванням коефіцієнта фільтрації піску, відібраного на березі Дніпра. Адже вимірювання пропускної здатності породи – один із найважливіших гідрогеологічних параметрів.

Виїзна практика – це поєднання навчання та активного відпочинку, зокрема відвідання знакових для кожного українця історичних локацій та ознайомлення з пам’ятками минувшини, чимало з яких розташовані на території заповідника, як-от: скіфське городище чи поселення давньоруського міста Родень IX–XIII ст., музей природи.

Директор Канівського природного заповідника Володимир Пилипенко підкреслив, що  приймати студентів після тривалої перерви – це особлива радість.  Але з огляду на обставини воєнного часу й велика відповідальність. «Ми намагаємося створити для практикантів максимально сприятливі умови та дбаємо про їхню безпеку. Маємо сучасне модульне укриття на 60 осіб», сказав Володимир Пилипенко.

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025